Přečtěte si rozhovor s naším nejúspěšnějším partnerem, Tomášem Šťastným ze Sirius Finance. Tomášovi jsme k dnešku dodali přes 600 poptávajících za přibližně půl milionu korun.
Řekněte prosím na úvod něco o vás. Jak dlouho se poradenství věnujete? Kde působíte? Na které produkty se specializujete?
Práci finančního poradce se věnuji 6 let. Působím v menší poradenské skupině Sirius Finance. Mám na starosti region Praha a Praha-Východ (Kolín, Kutná hora a podobně). Nejvíce mě baví hypotéky. Skrze ně se dostanu i k ostatním produktům jako je životní a neživotní pojištění, investice atd.
Jak jste se k poradenství vlastně dostal?
Začalo to tak, že jsem po přibližně 8 letech jako obchodník přemýšlel, co dál. Financím se věnoval můj bratranec a tak jsem ho přibližně čtvrt roku pozoroval. Jednou z hlavních motivací bylo, že jsem viděl, že většina smluv byla tehdy hloupost. V tom jsem viděl příležitost. A zároveň jsem měl chuť s tím něco udělat a zlepšit tak i celkově pověst finančního poradenství.
Co je pro vás na práci nejzajímavější?
Nejvíce mě baví, když dokážu pomoct někomu, koho jiní poradci nebo banka odmítnou. Z takových případů mám nesmírnou radost. I proto si v Zalotu často vybírám poptávky, které jiní poradci nechtějí. Zároveň mě samozřejmě stále naplňuje i ta obchodní stránka a v neposlední řadě vidět, že se sám zlepšuji.
Co je pro vás na vaší práci nejtěžší?
Vybudovat si důvěru u nového klienta. Finanční gramotnost je u nás stále slabší a lidé se stále nechávají zlákat klamavou reklamou, a to i od renomovaných institucí. A pak také získat nového klienta tzv. z ulice. Ostatně proto spolupracuji se Zalotem. Dostávám už předvolané leady.
Jak se podle vás změnil trh a klienti v posledních letech?
Obecně se to podle mě dost zlepšilo. Kvalita poradců je vyšší. Jsou větší regulace a už to naštěstí nemůže dělat každý. Dřív bylo běžné, že poradce bez licence dělal obchody na známého s licencí nebo někdo doslova najel před střední školu, kde středoškolákům namluvil, jak se z nich stanou milionáři do 14 dnů a tyto studenty pak vydávali za zkušené poradce. To už se dnes naštěstí neděje.
A co ze strany klientů?
To se změnilo také dost. Jsou bohatší. Berou si více a větší úvěry. Také si ale více zjišťují. Běžně se stává, že se dotyčný sejde ještě s dalším poradcem, jde se zeptat do dvou bank a pak se ještě poptá u známých. Je to ale dobře. Nutí nás to se dále vzdělávat a poskytovat o to lepší služby. S finanční gramotností to ale bohužel zásadně lepší není.
Spolupracujete se Zalotem několik let. Co jsou pro vás ty největší výhody spolupráce?
Dělá mi to práci příjemnější a stabilnější. Nejsem odkázán na doporučení a navolávání lidí. To je podle mě ta nejhorší část práce poradce. Nevolám s lidmi, kteří vůbec nemají o finanční produkty zájem. Z mé zkušenosti je to jediná platforma v ČR, která toto umožňuje. Ušetřím tak dost času a je jednodušší si udržet pozitivní myšlení a tah na branku. Když vás 95 lidí ze sta, často i docela neslušně, odmítne, není to motivující. To se mi díky Zalotu neděje. Líbí se mi taky, že si přísun poptávek můžu jednoduše regulovat přes aplikaci. Přitom je to pro mě neomezený zdroj. Zaloto je taky dobrý bič na prokrastinaci. Když víte, že jste si zaplatil leady, které vám chodí pravidelně, nechcete tu šanci promeškat a peníze vyhodit z okna.
Jakou máte úspěšnost a návratnost?
Od začátku spolupráce jsem nakoupil přibližně 600 kontaktů, proinvestoval jsem tedy na Zalotu vyšší statisíce. Dlouhodobě mám z každých 100 poptávek od Zalota 18 obchodů. To je přibližně 4x více než mívají poradci z mého okolí u jiných platforem. Co se týká návratnosti, z posledních 120 000 Kč investovaných na Zalotu jsem získal provize přibližně 1 400 000 Kč.
Pošleme vám PDF s radami přímo od Tomáše Šťastného.