Během období pandemie prošla značná část domácností rekonstrukcí, vychází z průzkumu Stavební spořitelny České spořitelny, který uskutečnila minulý rok. Dle slov Jiřího Čtvrtečka, člena představenstva SSČS, nabídla pandemie lidem možnost se zastavit a uvědomit si nedostatky svého domova, kde trávili radikálně více času.
Potřebuje i vaše domácnost zkrášlit? Podívejte se, jak správně rekonstrukci vyřešit po finanční stránce.
Cena rekonstrukce bytu
První krok při rekonstrukci je stanovení celkového rozpočtu, který je potřeba. Od něj se dále odvíjí i způsob financování, pokud nemáte dostatek vlastních prostředků a musíte požádat o pomoc banku.
Větší rekonstrukce
Rekonstrukce střechy či rekonstrukce domu si vyžádá jistě více práce a větší zásah do financí. Pokud váš rozpočet přesáhne výši 300 tisíc korun, bude tak s největší pravděpodobností nejvýhodnější formou financování hypoteční úvěr na rekonstrukci. I přes několik nevýhod, jako je např. nutnost zástavy nemovitosti, volí většina klientů právě hypotéku pro nižší úrokové sazby, než jaké nabízí ostatní úvěry.
Na výběr máte ze standardního hypotečního úvěru a americké hypotéky. Americká hypotéka s sebou ovšem přináší břemeno v podobě vyšších úrokových sazeb, které kompenzuje bezúčelností úvěru. Na rozdíl od hypotečního úvěru na rekonstrukci tak nemusíte uvádět účel úvěru.